KAT KARŞILIĞI İNŞAAT HİZMETİ

Urla, Seferihisar, Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe, Çeşme’de kat karşılığı arsa alan ve inşaat yapan firmalar, müteahhitler, mimarlar. Son dönemde hayli revaçta olan bir konu; Kat Karşılığı İnşaat. Elinde arsası olan veya üzerine yapı yapmak için arsa arayan kişiler ya da gayrimenkul şirketleri yakından ilgilendiren kat karşılığı arsa konusu. Peki kat karşılığı arsa ne demek? Bu konuda blog yazımız olan ”Kat Karşılığı İnşaat Hizmeti” okuyabilirsiniz. 

 

KAT KARŞILIĞI İNŞAAT NE DEMEK?

Urla, Seferihisar, Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe, Çeşme’de kat karşılığı arsa alan ve inşaat yapan firmalar, müteahhitler, mimarlar. Kat karşılığı inşaat ne demek sorusuna cevap olarak, elinde arazisi bulunan ancak üzerine yapı yapmak için yeterli maddi kaynağı ya da ekipmanları olmayan kişilerin veya şirketlerin, arazisini bir müteahhide vererek kendi arsası üzerinde yapılacak olan yapıdan veya binadan ücretsiz bölüm/daire alması işlemi diyebiliriz. Kat karşılığı arsa hizmeti ile müteahhit arsa parası vermez ve yapıdan/binadan arsa sahibine vereceği bölüm/daire dışında kalan bölüm/daireleri satarak kazanç sağlar. Böylece arsa parası ödemediği için daha fazla kar eder. Kat karşılığı arsa hizmeti ile Arsa sahibi ise kendi arsası üzerinde yükselen yapıdan/binadan müteahhitle anlaştığı sayıda bölüm/daire alır.Arsa sahibi hiçbir şeye karışmadan inşaat masrafına girmeden bölüm/alan/daire sahibi olmuş olur.

 

KAT KARŞILIĞI ARSA KONUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER?

Urla, Seferihisar, Narlıdere, Balçova, Güzelbahçe, Çeşme’de kat karşılığı arsa alan ve inşaat yapan firmalar, müteahhitler, mimarlar. Kat karşılığı arsa hizmetinde dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Özellikle müteahhitlik firmaları bu uygulamayı kötü niyetle kullanabilmektedir. Arsa sahibi olan kişiler iştahlı olduklarından ve aceleci davrandıklarından bu müteahhitler tarafından mağdur edilebiliyor. Bu nedenle aceleci davranılmamalı ve en sağlamını bulana kadar müteahhitlik firması aramaya devam edilmelidir. Eğer doğru firmayı bulur ve arsanızı teslim ederseniz sonucunda çok karlı çıkabilirsiniz. Kat karşılığı arsa anlaşması yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli husus pazarlık aşamasıdır. Bu aşamada müteahhidin ilk teklifini hemen kabul etmemek gerekiyor.İnşaatı yapacak olan firmayı detaylıca araştırmanız sizin yararınıza olacaktır. Firmanın bankalar ve gerekli kurumlarla olan ilişkileri hakkında da detaylıca bilgi edinmek lazım. En çok dikkat etmeniz gereken husus ise firmanın binayı tamamen bitirme ve daireleri teslim etme süresidir. Bu husus sözleşmeye eklenmezse yıllar yıllar bekleyebilirsiniz. Yapılacak olan binanın inşaatında kullanılan malzemeyi ve dairelerde kullanılacak olan malzemeleri iyi kontrol etmeniz gerekiyor.Yapılacak olan binanın inşaatında kullanılan malzemeyi ve dairelerde kullanılacak olan malzemeleri iyi kontrol etmeniz gerekiyor.Yapılacak olan binanın inşaatında kullanılan malzemeyi ve dairelerde kullanılacak olan malzemeleri iyi kontrol etmeniz gerekiyor.

Kuruluşundan itibaren yer aldığı projelerde doğru ve güvenilir çözümlerle inşaat sektöründe yer alan firmamız sektöre yön vermeye devam etmektedir. Firmamız inşaat sektöründe Kat Karşılığı Arsa alanında da projeleri ile adından söz ettirmiştir. ‘Önceliğiniz önceliğimizdir’ çalışma sistemine sahip olan Firmamız siz değerli müşterilerini ve çözüm ortaklarını her zaman beklemektedir.

Daha detaylı bilgi için lütfen ”İLETİŞİM” kurun

× WhatsApp